PaylasBizle
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PaylasBizle

Paylasbizle Forumun En İyisi

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

CEZANIN HAYATI

YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

CEZANIN HAYATI Empty
MesajKonu: CEZANIN HAYATI   CEZANIN HAYATI EmptyPaz Ocak 07, 2007 5:48 am

CEZANIN HAYATI Pc Onlara Ceza'nın yeni reklam filminin çekimlerinde rastladık. Ceza şarkıları söyleyenler bir yana, 'Ayy ne zaman göreceğiz' diyenler de vardı aralarında. Sevdikleri rap yıldızını desteklemek için internet sitesine üye olan fanatik Ceza'cılar, sanatçının tüm konserlerini, imza günlerini ve en son haberleri yakından takip ediyorlar. Konserlerinde resimlerini çekip sitede yayınlıyor, hatta reklam filminde oynamak için bile hemen organize oluyorlar. En büyük tutkuları rap olan bu gençlerden bir kısmı grafiti, break dans ve dj'lik yaparken bir kısmı da öğrenimini sürdürüyor. Etkinliklerde beraber oluyor ve hep bir ağızdan Ceza şarkıları söylüyorlar. Böylesine büyük bir sevgi besledikleri için de yaz-kış demeden yaşadıkları şehirleri terk edip rap yıldızına sevgilerini sunmak amacıyla buluşuyorlar. Sitenin kurucusu aslında tekstil sektöründe çalışan Fatih Bakioğlu. Kendisi de hip hop dinlediği ve Ceza'yı çok sevdiği için bir İnternet sitesi kurmaya karar veriyor. Kendisine pek çok kişi de destek verince site bir anda büyük ilgi görmeye başlıyor. 'Türkiye'de rap müziğine destek vermek istediğimiz için Ekim ayında www.cezafan.com adında bir site kurduk' diyen Bakioğlu, diğer rap sanatçılarına da sitede yer veriyor. Ama elbette ağırlıklı olarak gündeminde Ceza var. 45 yaşında olmasına rağmen çocuklarını da Ceza konserine götürdüğünü anlatıyor Bakioğlu: 'Ben Ceza'yı Nefret grubundan beri takip ediyorum. Çocuklarımı da konsere götürüyorum. Rap müziğini hep iyi yerlerde görmek istiyoruz. Ben 43 yaşındayım, Ceza ise 28 yaşında. Ama ben onu beğenerek dinleyebiliyorum. Kendisiyle tanıştım ve gerçekten ailesi onu çok iyi yetiştirmiş. Adam gibi adam çıktı bence. Reklam filminde üyelerin de yer alması için uğraştık. Böylece her anlamda kendisine destek vermiş oluyoruz. Genç arkadaşlar da onunla aynı ortamda bulunmaktan ve yer aldığı reklam filminde oynamaktan mutlu oluyorlar. Biz ayrıca Fucks'a da birlikte gidiyoruz. Amaç rap müzik olduğundan diğerlerini de takip ediyoruz. Yakında Fucks'a da bir İnternet sitesi yapacağız.'

Ceza fan club üyelerinin en büyük üzüntüsü Ceza'nın askere gidecek olması. Aralarından bazıları bunun için çok üzüldüğünü söylerken bir kısmı da onun askerde daha yaratıcı olacağını ve güzel şarkı sözleri yazacağını düşünüyor.

İnternet sitesinde haber arşivi, etkinlikler, fotoğraflar, videolar, grafitiler, şarkı sözleri ve üyeler arası iletişimi sağlayan forum köşesi bulunuyor. Yakında 24 saat canlı yayın yapacak radyo kurma gibi bir niyetleri de olan üyeler arasında son derece ilginç kişilikler var. Balıkesir'den kalkıp gelen mi istersiniz, 'Konserlere adam yollayıp Ceza aleyhine slogan atıyorlar' diyenler mi, 'Ceza askerdeyken İnternet sitemize yazı yollayacağına söz verdi' diyenler mi istersiniz... Kısacası her birinin Ceza'ya dair söyleyecek lafı var...

<LI>Yağızhan Gönüler (19): Türkçe rap gelişmeli

Fan Club'de site yöneticisiyim. Türkçe rap'i geliştirmek istiyoruz. Bize Almanya ve Hollanda'da yaşayan Türk arkadaşlarımız da inanılmaz destek oluyorlar. Bu da yalnız olmadığımızı gösteriyor.

<LI>Gizem Yıllar (16): Keşke askere gitmese

Bu site sayesinde Ceza ile ilgili son dakika gelişmelerini bile takip edebiliyoruz. Askerdeyken ondan mahrum kalacağız, keşke hiç gitmese. Rap dinlemeye onunla başladım. Onu çok seviyorum.

<LI>Ece Yılmazer (18): Pop yerine rap öne çıkıyor

Ceza'nın müziğinde bir farklılık görüyorum. Dinlerken beni düşündürüyor. Ona her anlamda destek olmak güzel bir duygu. Artık pop müzik yerine rap ön plana çıkmaya başladı. Üstelik Ceza diğer pop sanatçılarına da vokal yapıyor. Çünkü onlardan da talep oluyor. Bu da zaten başarısını ispat ediyor bence.

<LI>Tuncay Dikici (17) : Balıkesir'den geldi

Balıkesir'den Ceza konseri için geldim. Bir radyoda program yapıyorum. Beş yıldır şarkılarını dinliyorum. Zaten programımda da sık sık Ceza'ya yer veriyorum. Onu çok başarılı buluyorum.

<LI>Oğuz Üreten (17) : Aşk sözleri yazmıyor

Söylemek istediklerini sivri dille anlatıyor. Ve ben bundan çok hoşlanıyorum. Aşk sözleri değil tamamen gerçek, hayatı sorguluyor. Bence o askerdeyken de güzel lirikler yazacaktır. Ceza'yı çok beğeniyorum.

<LI>Atakan Özdemir (16) : Rap'te insanlar birbirine saygılı olmalı

Ceza'nın ilk konserinde sadece 15 kişi vardı. Oysa şimdi konserleri büyük ilgi görüyor. Ceza hep büyük organizasyonlarda yer alıyor. Ancak konserlere adamlarını yollayıp Ceza aleyhine sloganlar atılıyor. Bu da bizi üzüyor. Saygılı olmak önemli.

<LI>Volkan Özer (23): Ceza şarkılarında gerçeği yansıtıyor

Güngören'de bir gece kulübümüz var. Orada break dans yapıyorum. Bir senedir hip hop dinliyorum. Erci, Cartel ve Ceza'yı beğeniyorum. Ceza'nın bazı parçalarını gerçekten çok başarılı buluyorum. Çünkü şarkılarına gerçek hayatı yansıtıyor.

</LI>
Misafir
Misafir
Anonymous

CEZANIN HAYATI Empty
MesajKonu: Geri: CEZANIN HAYATI   CEZANIN HAYATI EmptyPaz Ocak 07, 2007 5:49 am

BEYLER BUNU BEN BULDUM BEĞENMEK SİZE KALMIŞ
ViRus
Sadık Uye
Sadık Uye
ViRus

CEZANIN HAYATI Empty